EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Gdańsk: Zwolnienie działacza z Royal Collection bezpodstawne

Inspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Warszawie przesłał protokół pokontrolny dotyczący spółki Agencja J.A.R (właściciela marki Royal Collection), z której został zwolniony Mateusz Żuk, działacz Inicjatywy Pracowniczej, krótko po tym jak poinformował dyrekcję, że zawiązała się w Agencji Komisja Zakładowa. Z protokołu wynika jednoznacznie, ze zdaniem inspektora PIP zwolnienie Żuka było bezprawne.

Stwierdzono także przypadki nieudzielania pracownikom zaległych urlopów wypoczynkowych najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego (w ten sposób pracodawca naruszył art. 152 KP oraz art. 168 KP).

Potwierdzono nieprawidłowości w zakresie czasu pracy pracowników firmy. Zgłoszone przez załogę nieprawidłowości dotyczyły głównie niezachowywania przewidzianych prawnie przerw pomiędzy kolejno rozpoczynanymi zmianami oraz wypłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Wystąpiło pogwałcenie art. 237 par.1 KP, w związku z którym pracodawca został zobowiązany do opracowania i wdrożenia dokumentu „Zasady gospodarowania odzieżą i wypłacania ekwiwalentu pracownikom używającym własnej odzieży i obuwia”. Każdy pracownika ma prawo domagać się takiego dokumentu od pracodawcy i na podstawie niego oczekiwać od pracodawcy wypłaty odszkodowania za zniszczenie odzieży własnej.

Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie szkoleń w dziedzinie bhp i przeprowadzania badań profilaktycznych.

Przekazano do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wnioski w zakresie nieprawidłowości w przekazywania składek na ubezpieczenia społeczne.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.