EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

18.04.2015 - Dzień akcji przeciw umowom handlowym TTIP, CETA, TISA

18.04.2015 - Dzień akcji przeciw umowom handlowym TTIP, CETA, TISA

18 kwietnia na całym świecie odbędą się protesty i akcje uliczne przeciwko umowom o wolnym handlu TTIP, CETA i TISA. Do globalnego ruchu sprzeciwu wobec neoliberalnych traktatów handlowo-inwestycyjnych dołączają organizacje z Polski, w tym OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Główna demonstracja w ramach mobilizacji pod hasłem "Budujemy mur przeciwko TTIP" odbędzie się w Warszawie pod przedstawicielstwem Komisji Europejskiej [wydarzenie na facebooku]. Temat TTIP pojawi się także podczas demonstracji przeciwko Europejskiemu Kongresowi Ekonomicznemu w Katowicach. W obydwu akcjach udział zapowiedziały komisje OZZ IP.

Przeczytaj stanowisko Komisji Krajowej wyrażające poparcie dla protestów przeciwko TTIP: [czytaj stanowisko]

Podpisz internetową petycję przeciwko TTIP: [podpisz petycję]

Dowiedz się więcej o TTIP: [strona TTIP - nie, dziękuję!]

Poniżej publikujemy globalny apel wzywający do akcji 18 kwietnia.

Ludzie i planeta przed zyskami!
Globalny apel o działanie przeciw umowom o wolnym handlu i inwestycyjnym

My, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, związki zawodowe, działacze rolniczy, młodzieżowi, kobiecy i ludności rdzennej z całego świata apelujemy o globalny dzień akcji 18 kwietnia 2015 r., aby powstrzymać umowy o wolnym handlu i inwestycjach, a promować gospodarkę dla ludzi i naszej planety.

 W ostatnich dziesięcioleciach korporacje i rządy przepychały tajne umowy handlowe i inwestycyjne ze szkodą dla naszych praw i środowiska.

 W ostatnich dziesięcioleciach walczyliśmy o suwerenność żywnościową, dobra wspólne, broniąc miejsc pracy, ziemi, praw cyfrowych i demokracji. Po drodze, urośliśmy jako ruch, nasz głos jest słyszany i odnieśliśmy zwycięstwa.

 Działając razem, możemy powstrzymać obecnie negocjowane umowy handlowe i odwrócić negatywny wpływ dotychczasowych umów. Możemy promować nasze alternatywy opierające się na prymacie praw człowieka ponad przywilejami korporacji.

 Apelujemy do organizacji, osób indywidualnych i sojuszy o uczestnictwo i organizowanie zdecentralizowanych akcji na pięciu kontynentach. Doceniamy różnorodność taktyk i akcje solidarnościowe na całym świecie, które pomogą w budowaniu świadomości, zaangażowaniu i mobilizacji ludzi na poziomie lokalnym, na rzecz nowego modelu handlowego i gospodarczego, który będzie korzystny dla ludzi i planety.

 Zapisz się na listę globalnego dnia akcji i uczestnicz w dyskusjach strategicznych.
 Wyślij mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby się zarejestrować.

Oryginalny apel z kilku językach znajduje się na stronie akcji: www.globaltradeday.org.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.