EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Wakacje szefów kosztem darmowej pracy w Warszawie? Oddajcie nasze wypłaty!

 Pikieta pod Urzędem Miasta Poznań (23.11.2018)
Pikieta pod Urzędem Miasta Poznań (23.11.2018)

Dalszy ciąg zmagań warszawskich pracowników ochrony. Zgłaszają się do nas kolejni oszukani przez swoich szefów. Rośnie łączny rachunek niewypłaconych pensji i godzin darmowej pracy. Na dziś zgłoszono nam w sumie 3748 godzin darmowej pracy i niemal 50 tysięcy złotych pensji niewypłaconych od września 2019 przez zarządy powiązanych ze sobą firm ochroniarskich operujących na terenie Warszawy. Jest to czubek góry lodowej i czekamy na kolejne zgłoszenia. Tylko razem możemy liczyć na ostateczną wygraną z oszustami.

 Inicjatywa Pracownicza będzie dążyć do odzyskania należnych wypłat oraz odebrania licencji i kontraktów na prowadzenie działalność ochroniarską dla spółek, w których zarządach pojawiają się te same nazwiska zamieszane w proceder oparty o darmową pracę. Na czarnej liście firm ochroniarskich należy zanotować: City Perfect Service 1, City Best Protect 6, City Advanced Technologies 8, City Projekt 2, Ava Security A2. W zarządach tych firm obecnie pojawiają się nazwiska Tadeusza Jeglińskiego oraz Sebastiana Michalkiewicza.

Te same nazwiska widnieją w rejestrze szeregu innych spółek o łudząco bliskich nazwach, w których zarządach poza Michalkiewiczem czy Jeglińskim zasiada m.in. Beniamin Krasicki. Nowym projektem Michalkiewicza i Krasickiego jest Polski Holding Ochrony. Nazwa tej firmy jest niemal identyczna wobec publicznej spółki Polski Holding Obronny. Polski Holding Obronny zajmuje się dziś m.in. ochroną obiektów strategicznych, po skandalach związanych z ochroną tych obiektów przez prywatne spółki, należące m.in. do... dzisiejszych szefów Polskiego Holdingu Ochrony - Michalkiewicza i Krasickiego. Ewidentnie Polski Holding Ochrony liczy na kontrakty Polskiego Holdingu Obronnego, niemożliwe po aferach z zeszłymi wcieleniami spółki.

Wywodzący się niekiedy z kręgów policji i innych służb szefowie opisywanych tu firm obrali sobie za model działalności mnożenie nazw spółek ochroniarskich i nie wypłacanie pensji swoim pracownikom. W stolicy, oprócz ochrony prywatnych apartamentowców, oszukańcze spółki prowadziły też działalność w obiektach publicznych, podległych m.in. Ministrowi Kultury. Pod presją pracowników, władze ochranianych obiektów zrywają kontrakty ze spółkami opartymi o darmową pracę. Sami pracownicy pozostają jednak bez wypłat za pracę, którą wykonali dla tych obiektów, a szefowie spółek szukają nowych „frajerów” przy użyciu kolejnej nazwy firmy.

Inicjatywa Pracownicza planuje szereg działań mających na celu odzyskanie zaległych pensji i ukrócenie procederu nieopłacanej pracy w branży ochroniarskiej. Pracownicy fałszywych spółek apelują do innych oszukanych: DOŁĄCZ DO NAS! RAZEM WYGRAMY!

Nie ulega wątpliwości, że opisane wyżej patologie wynikają wprost z fikcyjnych regulacji branży ochroniarskiej w Polsce. Spółki z naszej „czarnej listy” żywią się też praktyką szkodliwego outsourcingu przez publiczne instytucje. Celem outsorcingu w tych podmiotach jest w optymalizacja własnych budżetów, a kosztem: rujnowanie skromnych budżetów wielu zwykłych ludzi. Dosyć tego!

Poniżej zamieszczamy listę firm ochroniarskich w których zarządach zasiada lub zasiadała wąska grupa osób powiązanych ze spółkami opartymi o darmową pracę w Warszawie. Ze względu na bardzo podobne nazwy wielu z tych firm, mamy uzasadnione podejrzenia, że stosuje się w nich równie naganne praktyki. Apelujemy do oszukanych pracowników o zgłaszanie się do Inicjatywy Pracowniczej. W grupie siła.

Ava Security A1
Ava Security A2
Ava Security A3
Ava Security A4
Ava Security A5
Centrum Monitoringu i Ochrony 1
Centrum Monitoringu i Ochrony 10
Centrum Monitoringu i Ochrony 2
Centrum Monitoringu i Ochrony 3
Centrum Monitoringu i Ochrony 4
Centrum Monitoringu i Ochrony 5
Centrum Monitoringu i Ochrony 6
Centrum Monitoringu i Ochrony 7
Centrum Monitoringu i Ochrony 8
Centrum Monitoringu i Ochrony 9
Centrum Monitoringu i Ochrony
City Advanced Technologies 1
City Advanced Technologies 10
City Advanced Technologies 11
City Advanced Technologies 12
City Advanced Technologies 2
City Advanced Technologies 3
City Advanced Technologies 4
City Advanced Technologies 5
City Advanced Technologies 6
City Advanced Technologies 7
City Advanced Technologies 8
City Advanced Technologies 9
City Best Protect 1
City Best Protect 2
City Best Protect 3
City Best Protect 4
City Best Protect 5
City Best Protect 6
City Best Solution 1
City Best Standard 1
City Best Standard 2
City Best Standard 3
City Best Standard 4
City Best Standard 5
City Guard 1
City Guard 2
City Guard 3
City Guard 4
City Guard 5
City Guard
City Best Solution 2
City Best Solution 4
City Best Solution 5
City Best Solution 6
City Kontrakt 1
City Kontrakt 2
City Kontrakt 3
City Ochrona
City Patrol
City Perfect Service 1
City Perfect Service 2
City Perfect Service 3
City Perfect Service 4
City Perfect Service 5
City Perfect Service 6
City Projekt 1
City Projekt 2
City Projekt 3
City Projekt 4
City Projekt 5
City Projekt 6
City Security Corporation Group
City Security Direct
City Security Holding S.A.
City Security Polska
City Security Południe
City Security Smart Group
City Security Smart
City Security West
City System 1
City System 2
City System 3
City System 4
City System 5
City System 6
City Vision 5
City Work Service 1
City Work Service 2
City Work Service 3
City Work Service 4

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.