EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Pracownicy Agencji Ochrony Impuls w Warszawie kontynuują walkę o wypłatę wynagrodzeń

 IMAG0417

W czwartek kolejna grupa osób odzyskała swoje należności. Tego dnia o godz. 13:00 w biurze zarządu warszawskiej Agencji Ochrony Osób i Mienia IMPULS sp. z o.o. przy ul. Łabiszyńskiej 21 rozpoczęła się kolejna akcja bezpośrednia, organizowana tym razem przez Związek Syndykalistów Polski. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz ZZ Sierpień 80.

Po wejściu do budynku grupa kilkunastu pracowników wspierana przez związkowców zażądała natychmiastowego wypłacenia zaległości. Przedstawiciele kierownictwa firmy odmówili tłumacząc się – tak, jak wcześniej - brakiem płynności finansowej. Odpowiedź nie zadowoliła wściekłych pracowników. Przeprowadzona została kilkugodzinna okupacja biura firmy, podczas której m.in. skandowano „złodzieje” oraz prowadzono zażarte dyskusje z Jarosławem Boroniem - prawą ręką właściciela firmy. Wśród protestujących widoczne były postawy solidarnościowe. Gdy jednemu z nich zaproponowano wypłatę oświadczył „nie wezmę do ręki ani złotówki, jeśli pozostali nie dostaną swoich wypłat”.

Ostatecznie protest zakończył się powodzeniem. IMPULS wypłacił całość należności osobom, które przyszły upomnieć się o swoje. To kolejny sukces pracowników agencji. W ostatni piątek, po serii protestów IMPULS zapłacił zaległe pensje pracownikom zrzeszonym w Inicjatywie Pracowniczej. Sprawa ta pokazuje jak zatomizowani i bezradni do niedawna pracownicy, teraz zjednoczeni i solidarni stanowią siłę, która umożliwia im skuteczną walkę z nieuczciwym przedsiębiorcą.

 

Powyższy tekst dotyczy Agencji Ochrony Osób i Mienia IMPULS sp. z o.o.
zarejestrowanej w Warszawie przy ul. Wilczej 18 lok. 12,
a nie IMPULS SECURITY POLSKA SP. z o.o. z Poznania.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.