EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

OZZ IP solidarne z zaatakowanymi squatami

OZZ IP solidarne z zaatakowanymi squatami

Oświadczenie Warszawskiej Komisji Środowiskowej OZZ Inicjatywa Pracownicza ws. ataków na squaty "Syrena" i "Przychodnia".

Atak nacjonalistycznych bojówek na naszych przyjaciół ze skłotów Syrena i Przychodnia to nie tylko agresja wymierzona w autonomiczne przestrzenie mieszkaniowe i społeczne, ale również uderzenie w idee samoorganizacji pracowniczej. Zaatakowana została przestrzeń, w orbicie której działa m.in. OZZ Inicjatywa Pracownicza. Policja pozwoliła narodowym chuliganom przez kilkadziesiąt minut swobodnie demolować miejsca będące głównymi ośrodkami oporu wobec antyspołecznej polityki miasta i państwa

 

Pozujący na antysystemową siłę nacjonaliści nie mają polskim pracownikom nic do zaoferowania. Czy kiedykolwiek pomogli komuś odzyskać zaległe wynagrodzenia? Czy utworzyli związek zawodowy?  Co mają do powiedzenia w kwestii uelastycznienia kodeksu pracy? Zamiast skierować gniew w kierunku wyzyskiwaczy, atakują tych, którzy walczą o lepszą rzeczywistość. Propozycje narodowców w żaden sposób nie  poprawią położenia polskich pracowników. Program gospodarczy Ruchu Narodowego to zlepek wolnorynkowych sloganów, jak postulat obniżki podatków dla przedsiębiorców czy likwidacji ubezpieczeń społecznych. Wobec realnych problemów, z jakimi borykają się Polacy organizacje nacjonalistyczne są całkowicie bezradne. Kanalizują jedynie napięcie społeczne skupiając na jałowych działaniach typu walka z komuną ćwierć wieku po jej upadku.

Represje ugrupowań narodowych wobec ruchu pracowniczego mają długą tradycje. Idol dzisiejszych nacjonalistów Roman Dmowski mówił wprost o „konieczności fizycznej eksterminacji socjalistów”. Podczas Rewolucji 1905 roku endeckie bojówki we współpracy z zaborczymi władzami  tłumiły strajki i napadały na protestujących robotników. Nacjonaliści w dziejach walk pracowniczych zawsze opowiadali się po stronie panującego reżymu ekonomicznego.

Obecnie w Grecji sojusznicy polskich narodowców z neonazistowskiej organizacji Złoty Świt  dokonują  regularnych aktów agresji wobec związkowych i antyrządowych demonstracji. Ci ludzie podobnie jak polscy nacjonaliści mienią się ruchem antysystemowym. W rzeczywistości są jedynie pożytecznymi idiotami możnych tego świata. Członkowie i członkinie OZZ Inicjatywa Pracownicza wezmą udział w piątkowej demonstracji, aby wyrazić sprzeciw wobec narastającej fali agresji i przemocy ze strony polskich nacjonalistów. Uważamy, że działalność tych ugrupowań jest poważnym zagrożeniem dla ruchu związkowego i interesów pracowników. Nacjonalizm to guz na tkance społecznej, który trzeba wyciąć, nim zdoła się rozwinąć. 

Powiedzmy głośne NIE nacjonalistycznym agresorom i władzy, która biernie akceptuje ich bezczelność !

Solidarność naszą bronią!

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.