EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Sprawy pracowników Chung Hong

chung_wyzysk226 października we Wrocławiu odbyła się pikieta pod Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP), w związku z toczącymi się sprawami pracowników Chung Hong Electronics przeciwko ich firmie oraz w związku z nierozwiązanym sporze zbiorowym. Przypomniano o tym, że ARP nie może ograniczyć się do zarządzania strefami ekonomicznymi, a pracodawcy łamiący prawo pracy powinni być z niej wykluczani i nie powinni otrzymywać ulg podatkowych od państwa.

Domagano się realizacji żądań, które zostały przedstawione podczas protestu pod ARP w Warszawie (zobacz więcej). Ok. 30 osób, w tym zwolnieni pracownicy, skandowało pod siedzibą ARP m.in.: „Nie jesteśmy maszynami”, „Agencja Rozwoju – czego? – wyzysku!” oraz „Strefy wyzysku”. Dyrektorowi ARPu wręczono petycję.

Tego samego dnia w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu rozpoczęła się sprawa kolejnych pięciu zwolnionych pracowników. Domagają się oni uznania zwolnień za nielegalnych, a w związku z tym przywrócenia do pracy bądź odszkodowań. Na rozprawę oprócz poszkodowanych stawiła się liczna grupa osób popierająca ich żądania. Nie będą oni mogli jednak być naocznymi świadkami toczącego się procesu w przyszłości, gdyż na wniosek radczyni prawnej z JP Weber reprezentującej stronę pracodawcy sędzia prowadząca proces zadecydowała o utajnieniu toczącego się postępowania. Podobna sytuacja zaistniała podczas pierwszej rozprawy.

Sprawy kolejnych osób – łącznie 25 pracowników – rozpoczną się już w listopadzie, kolejne w grudniu i styczniu. Do tej pory nie przedstawiono propozycji ugody, która byłaby satysfakcjonująca dla zwolnionych pracowników. Wielu z nich nadal nie znalazło zatrudnienia i pozostaje bez środków do życia – jeśli możesz, wesprzyj ich wpłacając dowolną darowiznę na Fundusz Strajkowy. Inicjatywa Pracownicza zapewniła wszystkim zwolnionym pomoc prawną.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.