EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Do uczestników spotkania Komitetu Inicjatywnego Europejskiego Forum Społecznego 2003 w dniach 7-8 grudnia 2002 w Paryżu

Przyjaciele!

My, zebrani w dniu dzisiejszym na spotkaniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (OKP) przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pracowniczych i protestujących załóg przesyłamy Wam pozdrowienia.

Celem naszego ruchu jest czynne wspieranie walki pracowników poszczególnych zakładów pracy o prawo do zatrudnienia i godnego wynagrodzenia. Przeciwstawiamy się likwidacji zakładów pracy i masowym zwolnieniom. Występujemy przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych oraz narzucaniu przez neoliberalne elity władzy i biznesu nowego antypracowniczego ustawodawstwa. Nie godzimy się, aby zysk ważniejszy był od ludzi. Wszędzie tam, obojętnie czy w Polsce, w Europie czy gdziekolwiek na Świecie, gdzie odmawia się ludziom prawa do pracy i godnego życia, niszczy się jednocześnie wolność i sprawiedliwość.

W ostatnich miesiącach w Polsce przybrała fala niezadowolenia społecznego. Na ulice wyszli pracownicy kilkudziesięciu przedsiębiorstw zagrożonych masowymi zwolnieniami i likwidacją. Rząd planuje redukcję ponad 30 tysięcy miejsc pracy w hutnictwie i drugie tyle w górnictwie. Pracownicy wielu szpitali od kilku miesięcy nie otrzymują należnych im wynagrodzeń. Bezrobocie sięga już blisko 20%. Dramatyczne wydarzenia w Fabryce Kabli w Ożarowie, gdzie przez pięć dni (od 26 do 30 listopada) trwały walki uliczne z policja i prywatnymi ochroniarzami, dają wyobrażenie o determinacji polskich robotników.

Apelujemy do Was wszystkich o poparcie naszych starań i jednocześnie zapewniamy o naszej solidarności z walką całego ruchu pracowniczego.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny
Łódź, 06 grudnia 2002 roku

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.