EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

List do związków zawodowych w sprawie zwolnień w zakładach Cegielskiego

Inicjatywa Pracownicza – Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań ze zdziwieniem przyjęła wiadomość, że związki zawodowe z HCP: NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy „Metalowcy” (OPZZ), Związek Zawodowy Inżynierów i Techników zgodziły się 22 lipca br. na zwolnienie z zakładów H. Cegielski – Poznań S.A. 328 pracowników. Fakt ten poruszył nas tym bardziej, iż zaangażowaliśmy się w obronę tych miejsc pracy, kierując się tylko poczuciem solidarności z pracownikami Cegielskiego i związkami zawodowymi, które wcześniej sprzeciwiały się redukcji zatrudnienia. Był to jeden z powodów naszego czynnego udziału w obchodach 46 rocznicy Poznańskiego Czerwca. Usłyszeliśmy wówczas z ust Pana Przewodniczącego Tadeusza Pytlaka, że jest on zdecydowanym przeciwnikiem zwolnień planowanych w Cegielskim.

 

Związek Zawodowy Inżynierów i Techników jest reprezentowany w Ogólnopolskim Komitecie Protestacyjnym (OKP), który jednoznacznie opowiada się przeciwko jakimkolwiek redukcjom zatrudnienia. Dlaczego zatem ZZIiT z Cegielskiego łamie zasadę solidarności i lojalności wobec protestujących w Ożarowie, Szczecinie, Białymstoku, Brzegu, Nysie, itd., godząc się na zwalnianie ludzi w HCP?

Trudno nam zrozumieć tę zmianę stanowiska. Ponieważ wcześniej zadeklarowaliśmy bezwarunkową pomoc wszystkim walczącym ze zwolnieniami pracownikom HCP, będziemy dalej czynnie organizować i wspierać akcje zmierzające do odwołania zwolnień grupowych w Cegielskim. Zwracamy się jednocześnie z prośbą i apelujemy do związków zawodowych z HCP, aby nie zaniechały walki o każde miejsce pracy, aby zerwały  z polityką uległości wobec Zarządu zakładu i przeciwstawiły się korupcyjnemu systemowi sprawowania władzy w naszym kraju.

Z solidarnościowymi pozdrowieniami

Inicjatywa Pracownicza - Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań

Poznań, dnia 06.08.2002 r.

List skierowany do:
NSZZ „Solidarność” przy HCP
Związek Zawodowy „Metalowcy” (OPZZ) przy HCP
Związek Zawodowy Inżynierów i Techników przy HCP

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.